Майбутньому власнику кошеняти породи Мейн-кун.


      Дуже просимо Вас уважно прочитати цю пам'ятку. Вона складена з величезною любов'ю до наших кошенят для того, щоб застерегти їхніх власників від помилок, наслідки яких можуть бути трагічними. Мейн-кун - це зовсім особлива порода кішок, що відрізняється від інших не тільки розміром, а й характером, тому досвід утримання звичайних домашніх котів може виявитися марним у підготовці Вашої квартири або будинку до утримання кошеня, придбаного в нашому розпліднику. Можливо, прочитання цієї пам'ятки призведе до того, що Ви розумієте свою неготовність прийняти мейн-куна в дім. Таким чином, прочитання цього тексту принесе користь і Вам, і Вашому кошеняті в будь-якому випадку, і не займе багато часу.

      Дорослий кіт мейн-кун - володар дуже високого інтелекту та міцного здоров'я; він невибагливий в утриманні, але дорослим він стане лише після трьох років. А зараз у Вашому будинку з'явиться маленьке кошеня, яке потребуватиме особливої та постійної уваги та турботи. Адаптаційний період для кошеня породи мейн-кун у будинку нових власників, як правило, триває від 2 тижнів до 1 місяця. Переїзд для трьох-чотиримісячного кошеня – найсильніший стрес, оскільки він не тільки відривається від свого прайда, який оточував його весь час з моменту народження, а й потрапляє до зовсім незнайомого для нього середовища. Спробуйте уявити собі стан 7-10-річної дитини, яка раптово втратила батьків і опинилася в середовищі іноземців, де ніхто не розуміє її мови. Кошеня приїжджає у Ваш будинок здоровим, щепленим від основних вірусних захворювань, соціалізованим. Але на тлі стресу, що виник при зміні довкілля, робота імунної системи організму може дати збій, можуть виникнути різні психологічні проблеми при зміні лотка, наповнювача, харчування - про все це необхідно знати і бути готовим допомогти Вашому кошеняті мейн-куну успішно пройти адаптаційний період.


1. Утримання, догляд.

 1.1 Відкриті вікна становлять реальну загрозу для мейн куна. В азарті мисливської гри кошеня може не помітити відкритого вікна, і це закінчується трагічно, як на високих, так і на низьких поверхах. На вікна ПВХ можна встановити спеціальні москітні сітки, необхідно обов'язково звернути увагу і перевірити щільність і міцність кріплення. На звичайні дерев'яні вікна, на їх частини, що відкриваються, дуже просто закріплюється садова пластикова сітка. Доступні та надійні також бокові захисні сітки:


 1.2 Електричні дроти.

Поки куненя маленький дроти представляють для нього інтерес як іграшка. Коли в нього почнуть змінюватися зубки - ось цей найнебезпечніший час. Особливо небезпечні тонкі не силові дроти подовжувачів, так як їх ізоляцію зуби кошеня можуть легко прокусити. Намагайтеся обмежити доступ до дротів, що вільно лежать під напругою.

1.3 Вільний вигул.

Мейн-Кун - зовсім не агресивний кіт, від самого початку схильний до людини і оточуючих, він не уявляє, що від людей або інших тварин може виходити небезпека для нього. Саме тому в жодному разі не можна допустити, щоб Ваш кіт виявився один на вулиці. Тому будьте уважні, відкриваючи вхідні двері квартири, щоб цей маленький бісик з цікавості не прошмигнув у неї. У перші два місяці старайтеся не виїжджати з квартири з Вашим котеням. Він пережив переїзд і для нього важливо прижитися в новому будинку, зрозуміти, що це його дім. Ви його господар і він тут назавжди. Після цього часу він спокійно виїжджатиме з Вами, довіряючи вам, знаючи, що він з вами, і ви повернете його додому. Завжди є спокуса нести кошеня на руках, а не в переносці, притиснути до себе цей муркотливий комочок, заспокоїти, приголубити, але ви людина, ви можете спіткнутися, вас можуть штовхнути випадково в натовпі, взагалі може статися все що завгодно. Тому кошеня на руках обов'язково має бути в шлейці, кінець якої має бути зафіксовано на Вашому одязі. І пам'ятайте, що у переносці котейці все-таки безпечніше, що на вулиці, що в машині.

. 1.4 Туалет для куна.

Найкраще обладнати туалет у ванній кімнаті або санвузлі, для того щоб кошеня мало постійний доступ до лотка можно або не закривати до кінця двері, або врізати в двері дверцята для середніх собак, так як у дверцята для кішок кун дуже скоро може просто не пролізти. Лоток повинен бути великим, висота борту 10-15см, або (найкращий варіант) закритий лоток доміком. Наповнювач може бути силікогелевий, бентонітовий, деревний, глиняний - загалом, будь-який, який подобається вам і вашій тварині.

1.5 Посуд та місце для годування.

Маленькі миски та блюдечка не підходять для мейн-куна, миски повинні бути великі та глибокі. Воду потрібно міняти щонайменше двічі на день. Вам потрібно знати, що куни дуже цікаво поводяться з водою - вони її не просто п'ють - люблять пускати хвилю, хлюпатися, копати, веслувати. Для лінивих є спеціальні фонтанчики автонапувалки з вбудованим фільтром. Миски для їжі краще використовувати керамічні. Для сухого корму металеві «для середніх собак – на підставці», або авто годівницю. Місце прийому їжі потрібно організувати так, щоб воно було віддалено від лотка і в ньому кун повинен почуватися комфортно і безпечно, зазвичай це робиться на кухні або поруч, для зручності.

2. Годування

      Перш за все, ви повинні визначитися, чим ви збираєтеся годувати мейн-куна - готовими кормами або натуральними продуктами, і надалі суворо дотримуватися обраного раціону. Ніколи не можна змішувати сухий корм і натуралку в одному годуванні, для їх перетравлення потрібні різні ферменти і навіть різне кислотне середовище в шлунку. Кишечник по-різному реагує на сухий і вологий корм, не встигає перебудовуватися з одного на інший, це загрожує захворюваннями ШКТ.

Годування сухим кормом та м'ясом.

2.1 Сухий корм.

 КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО ГОДУВАТИ НАШИХ КОТІВ ТАКИМИ КОРМАМИ:

Список кормів економ класу

Багато хто відносить до економ класу тільки дуже відомі та найдешевші корми типу «Віскаса» та «Фріскіса», а інші економи мало не до супер преміумів приписують. Нижче можна переглянути реальний список кормів економ класу для котів та кішок.

All Cats

Cat Chow

Chammy

Darling

Felix

Frais

Friskies

Gemon

Whiskas

Perfect

Fit PreVital

Provipet

Прохвіст

Puffins

Purina One

Sheba

Tasty

Wellkiss

Whiskas

Клуб 4 Лапи

«365 днів»

Спочатку обов'язково і надалі бажано годувати мейн куна сухим кормом до якого він звик.

Ми годуємо наших кошенят сухим кормом FITMIN Purity Holistic Cat Food.


      Це корм холістік класу останнього покоління. Він чудово заповнює потреби мейн-куна у вітамінах, мінералах, кальції та білку. На ньому у наших кішок стабільний стул і гарна якість шерсті. Сухий корм після відкриття упаковки найкраще зберігати у спеціальних контейнерах, що гарантують герметичність. Сухий корм може бути постійно у вільному доступі, але в обсязі, не більше добової порції, тому що корм «видихається» і з нього йдуть корисні олії та ін. При годівлі сухим кормом ОБОВ'ЯЗКОВО контролюйте споживання води. Норма споживання кішкою води на добу - 25 мл на 1 кг ваги, кішка, що харчується сухим кормом, повинна випивати води в 3 рази більше, ніж з'їла сухого корму, наприклад: сухий корм = 50 гр, значить води за день вона повинна випивати близько 150 мл. Після виходу кошеня з дитячого віку (15-18 міс.) необхідно поступово (протягом 2-х тижнів) перевести його на корми для дорослих тварин відповідно до потреб тварини. Для кастрованих тварин краще купувати спеціальний корм зниженої калорійності, щоб уникнути ожиріння та навантажень на серце та печінку, що може призвести до раптової смерті вихованця. Для дорослої тварини найкраще підійдуть так звані холістики або беззернові корми. Також можна підібрати корм із лінійки Супер-преміум класу. Опис різних кормів, їх склад та відгуки ви завжди можете вивчити на сайті http://murlo.org

2.2 М'ясо.

      Для того, щоб Ваш кун виріс у великого та красивого кота, йому потрібне сире м'ясо. Це однозначно має бути м'ясо високої якості, проморожене у морозильнику не менше 3-х діб. Розморожене м'ясо нарізається скибочками поперек волокон. Регулюйте разову порцію так, щоб кун з'їдав майже все. Найкраще привчити куна і годувати його м'ясом одночасно, роблячи перерву після прийому сухого корму щонайменше 2-х годин. Так само можна давати філе індички, курки, телятину та варене м'ясо (курка, індичка, кролик). У м'ясний раціон необхідно включати субпродукти – курячі серця, шлуночки, свиняче серце, легені. Яловиче серце давати не рекомендується, т.к. воно містить дуже тяжкі жири.

2.3 Кисломолочні та молочні продукти.

     З кисломолочних продуктів наші куни віддають перевагу домашньому йогурту, кефіру, ряженці 2,5%, сиру. Яєчний коктейль - готується дуже просто, можна використовувати перепелині (жовток і білок) або "перевірені" курячі яйця (тільки жовток), - яйця збиваються в мисці з вершками 10%, порцію під одного куна - 2 перепелині яйця і 50-70г вершків. Давати один раз на тиждень, не частіше. Також як ласощі можна дати хорошого твердого сиру, сир краще натерти на великій терці.

2.4 Вологі корми.

      Пам'ятайте, сухий корм має бути лише однієї фірми, консерви можна іншої, але вони мають бути якісними, не дешевими! Не забувайте, що кішка повинна гризти, інакше вона рано втратить зуби. І що сухий корм та консерви чи м'ясо треба давати у різні годівлі. В ідеалі, коли сухий корм стоїть постійно, і кішка може поїсти його у будь-який час, а інші види їжі ви даєте за часом, наприклад, м'ясо або консерви вранці та ввечері, раз на тиждень яєчний коктейль, вода стоїть постійно.

2.5 Риба.

 Раз на тиждень можна давати сиру переморожену ОКЕАНІЧНУ рибу в кількості 50-70г на тварину. Голову і нутрощі треба виймати, решту даєте як є. Риба масляна та тріска не рекомендуються для годування кішок! Можно: сайра, мойва, кілька, кета, скумбрія, горбуша, лосось, тунець.

 Натуральне харчування кішки.

2.6 Правила годівлі натуральними продуктами:

 ЇЖА ЗІ СТОЛА (те ж що і ми їмо) - не те саме, що натуральне харчування! БУДЬТЕ УВАЖНІ При годуванні натуральними продуктами дієта має бути збалансована! Попри поширені стереотипи та казки, кішки не можуть харчуватися, наприклад, однією рибою. У природі дикі кішки харчуються дрібними гризунами, птахами, причому з'їдають їх разом зі шкіркою та вмістом шлунка – зернами та травами. Іноді в їхньому меню трапляються дрібні птахи, риба ж їм практично не дістається. Ось зразковий перелік продуктів, які повинні входити в раціон кішки:

М'ясні продукти: м'ясо яловиче/теляче або фарш яловичий, куряче м'ясо, фарш, курячі субпродукти - серце, печінка, шлунки. Стежте, щоб кішка не їла кістки! Це загрожує серйозними травмами ШКТ! Щодня, всього потроху чи чергуючи днями. Фарш не повинен містити солі та спецій. У міру дорослішання кошеня фарш краще замінити на невеликі шматочки, поступово збільшуючи їх розмір. Яйце сире, краще перепелине - раз-два на тиждень, печінкою краще не зловживати! Каші: рисова та гречана, вівсянка зварені на воді або бульйоні. Давати з м'ясом, овочами (капуста, зелена стручкова квасоля - це клітковина, вона регулює роботу кишечника, грубо кажучи від запорів), при цьому співвідношення в кашці має бути таке:  60-70% (м'яса): 20 -30% (овочі): 10% (крупа). Не рекомендується давати молочні каші. Кисломолочні продукти: найвищої жирності кефір, йогурти без вмісту цукру. Заборонені знежирені молочні продукти. Овочі: варені або сирі, розтерті, все, що сподобається кішці, даються з м'ясом. Багато кішок люблять відварену цвітну капусту і буряки, кабачок, гарбуз (крім картоплі, кукурудзи, томатів). Баклажани для кішок отруйні, виключені також сухі плоди бобових - квасоля, горох. Тварина повинна бути обов'язково забезпечена свіжою питною (не кип'ячена!) водою у звичному для кішки місці. Норма споживання кішкою води на добу становить середньому 25мл на 1 кг ваги. Вітаміни - як профілактика потрібно давати разом з натуральним харчуванням. При харчуванні сухим кормом вітаміни не потрібні. Дорослим кішкам, що харчуються натурою, вітаміни слід давати цілий рік. Ніколи не можна використовувати вітаміни для людей

! 2.5 Чим не рекомендується годувати кішку на постійній основі: риба в будь-якому вигляді, свинина, молоко, кістки, будь-які солодощі, будь-яка їжа з нашого столу - смажена, варена, з сіллю та спеціями, широко рекламовані корми низької якості (Віскас, Кітікет тощо).

3. Здоров'я.

 3.1 Хвороби мейн-кунів.

Мейн-куни є досить стійкою до захворювань породою, але все ж таки потрібно завжди дуже уважно стежити за самопочуттям свого вихованця, і як тільки щось не так важливо одразу вжити всіх заходів, щоб не допустити тяжких наслідків. Ось основні ознаки, на які відразу потрібно звернути увагу: блювання (одноразове блювання може бути при очищенні шлунка від вовни, або якщо кішка переїсть і зригує зайве, це нормально); пронос; якщо кошеня відмовляється від їжі або води; лежить увесь час, не грає; виразки на носі або в роті, сильні соплі або витікання з очей; неодноразове чхання. Все це тривожні ознаки, якщо ви помітите будь-що з цих ознак, негайно телефонуйте своєму ветеринарові, зволікати не можна

3.2 Вітаміни необхідно давати кошеняті обов'язково протягом першого року життя і потім 2 рази на рік (наприклад, Beaphar). Також обов'язково вітаміни для кісток і суглобів (наприклад «Хондрокан»), оскільки мейн-куни дуже велика порода кішок . Купити всі ці вітаміни ви можете в будь-якому інтернет-магазині для тварин або в найближчому до вас зоомагазині.

3.3 Профілактика та обробка від глистів. Глистогонити треба раз на 3 місяці. Якщо ваша кішка не гуляє на вулиці і не їсть сире м'ясо - це не означає, що у неї не може бути глистів! Їх, як і багато інших болячок, можна принести з вулиці, на одязі, взутті, котик може з'їсти муху... Глисти в організмі тварини, знижують його опірність хворобам, інфекціям і вірусам (падає імунітет), через що у тварини може початися алергія, випадання волосся, лупа, кашель, ураження внутрішніх органів при отруєнні організму продуктами розпаду глистів та інші

4. Щеплення.

      Наші кошенята переїжджають у новий будинок щепленими, вакциною проти панлейкопенії, ринотрахеїту, каліцівірусної інфекції, хламідіозу та сказу кішок. Тому на першому етапі Вам не слід спантеличуватися цим питанням. Але Вам необхідно знати наступне:

- небажано виводити кошеня з дому до року, тим паче їздити з ним на далекі відстані. Це може спричинити стрес, що згодом може спровокувати падіння імунітету і, як наслідок, можуть проявити себе різні вірусні інфекції.

- кішок і котів щеплюють щорічно від вірусних захворювань та сказу.

- перед щепленням за 7-10 днів необхідно проглистогонити тварину.

УВАГА!  Якщо у вашому будинку вже є інші тварини, вони повинні бути щеплені і оброблені, як кошеня, яке до вас переїжджає. Наполегливо рекомендую прищепити ваших тварин мінімум за 30 днів до приїзду нового кошеня. Якщо ваші тварини щеплюються за графіком, при переїзді нового кошеня рекомендується тимчасовий карантин у вигляді роздільного проживання терміном бажано 30 днів, але не менше 14 днів.

З будь-яких питань, навіть незначних, ви завжди можете звернутися до мене за консультацією.

Приємних вам довгих років із вашим улюбленцем! :)